Opisy odcinków

Sezon I

Po powrocie do rodzinnego miasta Roswell, w Nowym Meksyku, córka nielegalnych imigrantów odkrywa, że ​​Max Evans, w którym zadurzyła się jako nastolatka to obcy, który posiada ponad naturalne moce.

Spis odcinków

1. Pilot

Data Emisji: 15 Styczeń 2019

Statek kosmiczny rozbija się na pustyni. Widzimy szczątki wraku i mieniące się poszycie UFO.

Liz Ortecho wraca do rodzinnego miasteczka Roswell po wieloletniej nieobecności. Natrafia na blokadę drogową, gdzie zostaje zatrzymana przez policjanta Maxa Evansa. Okazuje się, że Max i Liz znają się z liceum.

Liz spotyka ojca w rodzinnej restauracji „Crashdown Cafe”. Postanawia pomóc mu w obsłudze klientów. Wieczorem w restauracji pojawia się Max. Niespodziewanie słychać strzały. Liz zostaje śmiertelnie postrzelona przez nieznanego sprawcę. Max w niewyjaśniony sposób uzdrawia Liz i pośpiesznie opuszcza restaurację w pogoni za mężczyzną, który strzelał. Nie udaje mu się jednak daleko zajść, upada osłabiony. Telepatycznie wzywa na pomoc siostrę Isobel Evans-Bracken.

Po powrocie do pokoju w swoim dawnym domu Liz odkrywa, że na jej ciele pojawił się srebrzysty ślad dłoni w miejscu, gdzie trafiła ją kula. Liz udaje się do szpitala, gdzie prosi przyjaciela (Kyle Valenti), który jest lekarzem, aby ją przebadał.

Michael Guerin zostaje aresztowany. Dowiadujemy się, że on podobnie jak Max i Isobel ma paranormalne moce. Max widzi się z nim na posterunku, gdzie pojawia się również Isobel. Między trójką dochodzi do sporu, z powodu tego, że Max naraził ich na ujawnienie sekretu ich pozaziemskiego pochodzenia, kiedy przywrócił Liz do życia.

Michael wraca na pustynię, gdzie stoi przyczepa, w której mieszka. Na miejscu dowiaduje się, że wojsko wykupiło ten teren. Żołnierz Alex Manes przekazuje mu wiadomość, że musi opuścić teren w niedługim czasie. Wydaje się, jakby mężczyźnie się znali.

Liz odwiedza grób zmarłej Rosy. Wspomina dawne czasy, kiedy rozmawiała z siostrą o zauroczeniu Maxem Evansem.

Po powrocie do miasta Liz konfrontuje Maxa, chcąc dowiedzieć się, co zaszło tamtego wieczora, kiedy padły strzały. Michael obserwuje sytuację z bliska i przerywa im dalszą konwersację, sprawiając, że szyba w przejeżdżającym samochodzie wybucha. Max upewnia się, że kierującej kobiecie nic się nie stało. Liz korzysta z zamieszania i zabiera kubek kawy, z której pił przed chwilą Max, który później podda badaniom.

Liz odwiedza przyjaciółkę Marię DeLuca, która pracuje jako barmanka. Wspominają dawne czasy.

Max i Isobel kontynuują rozmowę o strzelaninie. Okazuje się, że Max kocha Liz od 10 lat.

Liz spotyka się z Kylem. Podczas pocałunku w samochodzie Kyle dostrzega ślad dłoni na ciele Liz.

Następnego dnia Kyle rozmawia na temat odcisku dłoni z wojskowym (porucznik Manes), o którym wspominał jego ojciec.

Tymczasem Max pokazuje Liz jaskinię ukrytą na pustyni, w której znajdują się inkubatory, z których Max, Michael i Isobel wydostali się po urodzeniu. Max opowiada Liz, że najprawdopodobniej rozbili się na pustyni statkiem kosmicznym w 1947 roku. Zostali znalezieni jako kilkuletnie dzieci na pustyni i adoptowani.
Manes pokazuje Kyleowi ukryty bunkier, z którego dowodzono operacją „Shepard” (z ang. pasterz). Jej celem było odkrycie prawdy o katastrofie statku kosmicznego z 1947.

Max korzysta z mentalnego połączenia, jakie powstało między nim i Liz, podczas gdy przywrócił ją do życia kilka dni temu. Max pokazuje Liz, co do niej czuje od dłuższego czasu. Liz chce go pocałować, ale Max protestuje wyjaśniając, że to wynik połączenia i że uczucie wkrótce przeminie.

Odcinek kończy się, kiedy wszyscy poznani bohaterowie pojawiają się na lokalnej imprezie zorganizowanej z okazji rocznicy klas 2009. Isobel i Michael martwią się faktem ujawnienia prawdy o ich pochodzeniu Liz i planują, co zrobić, jeśli prawda się wyda.

Michael i Alex przywołują dawne uczucia, całują się.

Max przekonuje Isobel, że mogą zaufać Liz. Max przestrzega siostrę, że Liz nigdy nie może dowiedzieć się prawdy o śmierci Rosy.

2. So Much For the Afterglow | I to by było na tyle z pierwotnego zauroczenia

Data Emisji: 22 Styczeń 2019

Liz odwiedza grób siostry (Rosy), gdzie odnajduje ją Max. Po powrocie do domu, w rozmowie z ojcem, Liz obarcza siostrę za złe wybory życiowe, jakich dokonała.

Alex dostarcza informację o eksmisji Michaelowi. Liz spotyka się z Kylem w szpitalu i prosi go o dostęp do raportu z autopsji Rosy.

Max i Liz spotykają się w kościele, gdzie Liz zdradza, że wiara była kiedyś ważną częścią jej życia. Prosi też Maxa, by pomógł jej przywołać wspomnienia o Rosie dzięki jego zdolnościom. Max początkowo się nie zgadza, jednakże w końcu ulega namowom Liz. Liz widzi Rosę po raz pierwszy z perspektywy wspomnień Maxa. Max niespodziewanie przerywa połączenie, kiedy widzimy Rosę odpychająca Maxa dłonią, na której napisane jest „A fradulent zodiac” (z ang. „fałszywy zodiak”). Mimo to Liz nie podejrzewa, że Max chce przed nią ukryć prawdę o dniu, w którym umarła Rosa i jest mu wdzięczna za pomoc.

Isobel prosi Michaela, aby porozmawiał z Maxem, zwracając uwagę na to, że jej brat ostatnio nie jest do końca sobą.

Max kontynuuje śledztwo w sprawie postrzału Liz. Wraz z partnerką z posterunku (Jenną), trafia na ślad Wayatta Longa.

W barze Liz wpada na Marię i Alexa, gdzie przez moment rozmawiają. Liz dowiaduje się od Marii, że słowa na dłoni Rosy to fragment utworu piosenki. Maria wyjawia również, że Rosa napisała je na dłoni w dniu śmierci. Liz orientuje się, że Max kłamał mówiąc, iż nie wiele pamięta o jej siostrze i że doszło między nimi do konfrontacji w dniu jej śmierci.

Kyle pokazuje Liz akta z autopsji Rosy. Te okazują się fałszywe. Kyle’owi udało się jednak dotrzeć do prawdziwych akt, z których wynika, że Rosa została zamordowana a na jej ciele widać ślady dłoni.

W dalszej części odcinka Max ratuje ojca Liz, który został zaatakowany przez nieznanego sprawcę. Max rusza w pościg za sprawcą, którym okazuje się Wayatt. Dochodzi do walki, w której Max zaczyna przegrywać. Na pomoc przychodzą mu Michael i Isobel. Max wyjawia, że od czasu strzelaniny jest osłabiony i czuje się nieswojo.

Ojciec Liz wyjawia jej, że Max właśnie mu pomógł, oraz że często pyta o Liz, kiedy przychodzi po kawę do kafeterii.

Kiedy Max i Liz ponownie się spotykają, Liz oznajmia mu, że ich połączenie się ulotniło, a ona nie jest już zauroczona. Pyta również, kiedy Max ostatni raz widział Rosę. Max kłamie, co sprawia, że Liz traci do niego zaufanie.

Alex odwiedza Michaela, kiedy ten pakuje swoje rzeczy (wśród nich znajduje się dziwny kosmiczny artefakt oraz zdjęcia Michaela z Maxem i Isobel, a także Michaela z Alexem. Okazuje się, że oboje nadal czują coś do siebie i dochodzi między nimi do zbliżeia. Podobnie jak między Maxem i Jenną.

Liz podejmuje decyzję o pozostaniu w Roswell i rozwikłaniu zagadki śmierci Rosy.

3. Tearin' Up My Heart

Data Emisji: 29 Styczeń 2019

roswell new mexico 1x03Liz jedzie do Maxa, aby zbadać co powoduje u niego fale złości i gniewu, które pojawiły się po jej uzdrowieniu.

Kyle Valenti spotyka Manesa, który żąda od niego rewanżu za udostępnienie autopsji siostry Liz – Rosy. Manes mówi, że jego czterech synów nie nadaje się do śledzenia kosmitów. Valenti nie chce zdradzić u kogo widział odcisk dłoni.

Dziewczyna próbuje wyciągnąć od Maxa jak najwięcej informacji, nieświadomie prowokuje go, co powoduje u niego wybuch gniewu. W takiej sytuacji zastaje ich Isobel. Siostra robi mu awanturę i wyznaje, że widziała Kyle i Liz w samochodzie jak się obściskiwali, zaraz po tym jak została uzdrowiona. Maxa zarzuca siostrze, że sama nie jest święta i w jej związku też nie dzieje się dobrze.

Liz spotyka się z Kylem i opowiada mu o ostatnich wydarzeniach. W międzyczasie znajduje książkę z serduszkiem, w której Rosa schowała jointa. Liz mówi, że musi najpierw znaleźć motyw zanim zniszczy życie Maxowi.

Spotkanie Michaela i Alexa zostaje przerwane przez Isobel. Alex denerwuje się, że kobieta wie o nim i Michaelu.
Isobel opowiada Michaelowi, że nakryła Liz, która robiła badanie Maxowi. Michael obawia się, że siostra Rosy pozna ich słabe punkty. Isabel zdradza mu, że ma plan.

Liz odwiedza Marię w barze. Daje jej jointa, za co w zamian dostaje wskazówki od Marii. Odnajduje w barze kolejne serduszko od Rosy, a wraz nim płytę CD, której opakowanie jest pewnego rodzaju mapą. Wygląda to jak lista utworów, ale jest spisem miejsc.

Max zaprasza swoją partnerkę z pracy – Jennę na randkę do kina.

Kyle Valenti kradnie swojej mamie klucze,a w tym samym czasie Liz wraz z Marią znajdują skrzyneczkę z krótką notatką, która brzmi: „Droga Roso, nie jesteś sama – Wężownik„. To trzynasty znak zodiaku, czyli fałszywy zodiak. Maria przyznaje, że w dniu gdy zginęła jej siostra Rosa, to widziała jak ta wymknęła się z domu dla jakiegoś chłopaka.  Dziewczyny wybierają się do kina samochodowego, bo to kolejna wskazówka od Rosy.

W kinie samochodowym jest również Isobel i Michael. Siostra Maxa przyznaje, że chce jeszcze raz swoją mocą wpłynąć na Liz, aby wyjechała z Roswell. Alex również pojawia się w kinie.

Valenti robi zdjęcia listów swojego ojca, w biurze swojej mamy. Zaraz po tym zostaje przyłapany przez Maxa, który po raz kolejny ma problem z kontrolowaniem złości. Valenti prowokuje Maxa. Sytuację ratuje  Jenna.

Manes przyznaje, że nie wstydzi się tego, że Alex jest gejem, ale tego że umawia się z Guerinem, który co chwila siedzi w areszcie.

Gdy Max jest z Jenną, Isobel stara się wedrzeć w umysł Liz. Ku jej zaskoczeniu zamiast Liz widzi Rosę, która się pyta czemu ona jej to robi, skoro były przyjaciółkami. Isobel nie jest w stanie swoją mocą wpłynąć na Liz, a to wszystko przez Maxa. Użycie mocy powoduje u Isobel wymioty.

Liz znajduje kolejne pudełko siostry, które zawiera list miłosny od Maxa! Czym prędzej znajduje Maxa, który całuje się z Jenną. Konfrontuje z nim znalezisko. Zakochany kosmita przyznaje, że to on napisał ten list, ale dla niej, a Rosa go tylko przechwyciła.

Kyle kłamie mamie, dlaczego włamał się do biura. Mówi o trójkącie miłosnym między nim, Liz a Maxem. Mama Kyle ostrzega go przed Manesem, która ma żołnierzy i że jego ojciec nigdy nie był przyjacielem wojskowego. Mama też nie jest fanką rodziny Ortecho.

Michael i Alex zrywają, ponieważ Alexowi nie podoba się sposób zarobkowania Guerina. W odpowiedzi słyszy, że zawsze szuka wymówek by odejść.

Max przyznaje, że widział Rosę, która była zjarana i pijana. Odtrącił ją i odjechał. Nie przyznaje się do jej zabicia, tylko do tego, że kocha Liz całe swoje życie.

Mąż Isobel robi jej niespodziankę, przyozdobiając cały ogród, dzięki czemu spędzają romantyczny wieczór.

Kyle konfrontuje się z Manesem. Uważa, że od strony kosmitów nic im nie grozi. Zostawia Manesowi listy swojego ojca odnośnie kosmitów.

Max sam w domu nie może poradzić sobie z emocjami, wyżywając się uderza wiązką energii. Fala uderzeniowa rozprzestrzenia się po ziemi, w kierunku miasta, co powoduje, że w Roswell zapada ciemność.

4. Where Have All The Cowboys Gone

Data Emisji: 5 Luty 2019

Roswell, New Mexico 1x04Liz Ortecho przypomina sobie chwile z siostrą. Rosa spytała czy ją spała z Kylem Valentim, czemu Liz zaprzecza. Rosa powiedziała jej, aby nie myślała o miłości, bo jest gorsza niż narkotyki. Starsza siostra zwierzyła się również Liz, że jej poprzednia miłość Frederico to już przeszłość, ale nie chce przyznać kto ją zranił.

Do Maxa Evansa przyjeżdża Michael i Isobel. Wiedzą, że to przez niego w Roswell nie ma prądu. Max chce zawieźć zapasy wody i książek do szpitala. Max mówi siostrze i koledze, że Liz wie, że za śmierć jej siostry odpowiedzialny jest kosmita. Mkichael podnosi samochód w przypływie złości. Max chce się przyznać, że to on zrobił, bo Liz będzie łatwiej to uwierzyć, ale Isobel proponuje, że użyje swoich mocy, aby ją wygnać z Roswell.

W Crashdown Liz odwiedza Federico, były chłopak Rosy. Ortecho chce się dowiedzieć czy Frederico wie, kim była osoba z którą spotykała się jej siostra. Ojciec Liz przegania Frederico z restauracji.

Ojciec Alexa odwiedza szeryf Valenti, aby dowiedzieć czy znana jest przyczyna braku prądu. Manes stara się wpłynąć na mamę Kyle, ale ta nie jest skłonna do współpracy. Partnerka Maxa zagaduje do Manesa, a w trakcie ich rozmowy pojawia się rysunek jak po uderzeniu pioruna. Okazuje się, że jest on na każdym transfomatorze w Roswell.

Isobel mówi Maxowi jak działa jej moc. Michael stara się jej pomóc przekonać Maxa, że to może być dobre działanie. Maxa zgadza się na plan i odjeżdża ze swoją partnerką – Jenną.

Kyle Valenti ma pod opieką młodego chłopca, który wymaga operacji, ale niestety problem z prądem jest dużym ograniczeniem do przeprowadzenia operacji.

Liz i ojciec mają sprzeczkę. Wychodzi na jaw, że Frederico był też dilerem Rosy. W czasie ich kłótni ojciec ma atak i trafia do szpitala pod opiekę Kyle. Kyle namawia Liz na wysłanie CV, ponieważ w szpitalu szukają osoby z jej doświadczeniem.

Michael i Maria rozmawiają w barze o tym, że Michael ma się nie pojawiać w barze, bo nie płaci rachunków. W zamian za ich uregulowanie ma tylko wyrzucić z baru z Isobel. Maria nie wie, że Isobel testuje swoje moce na innych ludziach.
Maria konfrontuje się z Isobel. Siostra Maxa nie rozumie, czemu Maria jej nie lubi. Chce poznać tego powód, dlatego daje sobie powróżyć z ręki. Maria zaskakująco dobrze odczytuje jej osobowość i obawy. Jedną z nich jest obawa przed urodzeniem dziecka, które może być inne. Isobel wchodzi w umysł Marii i widzi scenę, gdzie Rosa w noc swojej śmierci zobaczyła ją i wyszła z baru.
Isobel po wszystkim mdleje.

Max przeprasza Kyle, ale ten nie do końca jest zainteresowany rozmową. Max mówi, że nie może bawić się w Boga, w momencie, gdy Kyle insynuje, że mógłby pomóc inaczej niż poprzez noszenie wody.

Frederico przynosi plecak Rosy. W plecaku znajdują się bilety autobusowe do Los Alamos, datowane na 8 czerwca, czyli dzień po jej śmierci. Oprócz tego jest notatka odnośnie zaufania. Nie jest podpisana.

Problem z generatorami powoduje, że sytuacja z młodym pacjentem staje się bardzo niebezpieczna. Max biegnie do generatorów i używa mocy, dzięki czemu w szpitalu przywrócone jest zasilanie. Oprócz tego, że zostaje ogłuszony przez użycie mocy, to zostawia ślad jak po uderzeniu pioruna, który zauważa Jenna, gdy znajduje swojego partnera.

Liz szuka w charakteru pisma w księgach pamiątkowych. Okazuje się, że notatkę napisał ojciec Kyle. Zszokowana Liz nie wie co o tym myśleć, również chłopak jest zaskoczony. Myślą, że ojciec Kyle mógł mieć romans z Rosą Ortecho. Szybko obalają tę teorię, bo James Valenti nie by kosmitą.
Liz oraz Kyle kochają się ze sobą.
Młodego Valentiego zauważa Max, gdy odwiedza Liz. Kobieta przyznaje, że Kyle wie o Maxie, ale nie wie o Michaelu i Isobel. Mówi, że też że mimo iż chce wierzyć Maxowi, to czuje że coś ukrywa, coś strasznego.
Max chce wiedzieć co Liz do niego czuje, ale ta nie potrafi się określić, ale mówi mu, że wierzy w to, że on ją kocha.

Isobel dochodzi do siebie. Nie rozumie czemu Rosa unikała jej tej nocy, gdy zmarła. Jest tym strasznie przybita.

Jenna spotyka się z ojcem Alexa w barze. W zamian za pomoc przyjacielowi Jenny – Charliemu, oczekuje że Jenna będzie jego wtyczką w biurze szerfy Valenti.

Liz Ortecho spędza czas z ojcem po jego powrocie ze szpitala. Atak spowodował stan przedcukrzycowy. Liz chce porady od ojca odnośnie spraw sercowych.

Na jaw wychodzi, że za śmierć Rosy Ortecho odpowiada Michael Guerin.

 

5. Don't Speak

Data Emisji: 12 Luty 2019

W przygotowaniu.

6. Smells Like Teen Spirit

W przygotowaniu.

7. I Saw the Sign

W przygotowaniu.

8. Barely Breathing

W przygotowaniu.

9. Songs About Texas

W przygotowaniu.

10. I Don't Want to Miss a Thing

W przygotowaniu.

11. Champagne Supernova

W przygotowaniu.

12. Creep

W przygotowaniu.

13. Recovering the Satellites

W przygotowaniu.

Przejdź do wersji strony poświęconej Roswell w kręgu tajemnic (1999).