Roswell New Mexico – odcinek s02e09 „The Diner”

utworzone przez | cze 8, 2020 | News, Ocena odcinka | 0 komentarzy

Roswell New Mexico – odcinek s02e09  „The Diner”

Odcinek miał premierę 11 maja 2020 w stacji CW.  Stała obsada serialu to Jeanine Mason (Liz), Nathan Parsons (Max), Michael Vlamis (Michael), Heather Hemmens (Maria), Michael Trevino (Kyle), Tyler Blackburn (Alex), Lily Cowles (Isobel), Trevor St. John (Jesse Manes) oraz Amber Midthunder (Rosa). Gościnnie wystąpił Jason Behr.

U nas serial pojawił się na HBO Go 12 maja.

Oglądalność odcinka  na poziomie 0,70 mln, nie znana jest łączna liczba oglądających z platform. Wynik jest lepszy od zeszłotygodniowego o ok. 8,70 %.

W odcinku „The Diner”  najważniejszy wątek to historia Walta, który trafił na farmę Bransona. Louise (matka Isobel i Maxa) i Branson zakochali się w sobie,  a Nora (matka Michaela) budowała w tym czasie statek lub coś równie istotnego. Dla Walta to była prawdziwa rodzina. Przez Bronsona, który chciał potańczyć z Louise wśród ludzi, wydał się fakt, że Louise i Nora są w mieście. Walt podsłuchał Harlana i Trippa, który okazał się jednak dobrym człowiekiem, odnośnie obławy na kobiety na farmie.

Ważny fakt: Louise była w ciąży i dodatkowo to ona miała ochraniać „dziecko” – co było ciekawym stwierdzeniem, skoro mamy trójkę Obcych 😉

Przy ataku żołnierzy na stodołę jako pierwszy zginął Bronson. Jak się okazało Walt uratował się dzięki Louise, a w masakrze zginęli również sąsiedzi.  Dzięki mapie od Louise był w stanie pilnować kokonów, dopóki Max, Michael i Isobel się z nich nie wydostali. Walt chciał adoptować Michaela, ale wiedział że nie dostanie opieki.

W 1987 r. Tripp i Jesse Manes (ojciec Alexa) mieli okazje chwilę porozmawiać, ale ojciec Jessiego – Harlan twierdził, że Obcy uwiedli Trippa. Ten ostatni był zakochany w Norze, ale wiedział, że Nora chce ocalić Louise za wszelką cenę. Ten wątek jest super ciekawy, bo okazało się, że matka Isobel i Maxa przeżyła…

W międzyczasie Szeryf Valenti aresztowała Maxa za porwania itp. Ostatecznie wypuściła go, ale wyznał, że nie żałuje Noah, bo odpowiada on za śmierć wielu osób. 

Kyle umówił się ze Steph. Randka nie wypalił, bo Steph uznała, że robi to z litości. Za to Liz postanowiła wykorzystać DNA Obcych, aby uzdrowić Steph.

Piosenka  „The Diner” zaśpiewana przez Ani Difranco w 1994 r.

Moja ocena to 7/10. Poniżej zwiastun odcinka S02E09 The Diner

Zdjęcie należy do stacji CW Network