Roswell New Mexico – odcinek s02e11 „Linger”

utworzone przez | cze 9, 2020 | News, Ocena odcinka | 0 komentarzy

Roswell New Mexico – odcinek s02e11  „Linger”

Odcinek miał premierę 1 czerwca 2020 w stacji CW.  Stała obsada serialu to Jeanine Mason (Liz), Nathan Parsons (Max), Michael Vlamis (Michael), Heather Hemmens (Maria), Michael Trevino (Kyle), Tyler Blackburn (Alex), Lily Cowles (Isobel), Trevor St. John (Jesse Manes) oraz Amber Midthunder (Rosa). 

U nas serial pojawił się na HBO Go 2 czerwca.

Oglądalność odcinka  na poziomie 0,86mln, nie znana jest łączna liczba oglądających z platform. Wynik jest lepszy od ostatniego odcinka o 33%.

W odcinku „Linger”  najważniejszy wątek to zaginięcie Alexa oraz wyjaśnienie wątku porwania Charlie i użycia na niej butyricol, który skutecznie wyczyścił jej pamięć.

Michael atakuje ojca Alexa, ponieważ uważa, że ma coś wspólnego z zaginięciem jego ex-chłopaka. Tak naprawdę stoi za tym jego rodzony ojciec i powiązany jest z tym również brat – Flint. Historia lubi się powtarzać, znów mamy dwóch braci Manes, którzy stoją po dwóch stronach barykady. Max i Kyle odkrywają, że Flint jest powiązany z organizacją, która porywa ludzi i że sam Flint strzelał do niego, gdy odnalazł Cameron. Pojawia się nazwa firmy Yucca Blooms Ltd.

Liz i Rossa odkrywają, że ich matka zaginęła i prawdopodobnie została porwana, aby Liz jako geniusz biotechnologiczny była użyteczna dla tajemniczej organizacji.  Liz przyznaje się Maxowi do prowadzenia badań nad DNA Obcych, by uratować dziewczynę Kyle’a. Max jest wściekły.

Rosa i Isobel odkrywają, że matka Liz i Rosy – Helena, współpracuje z Flintem. W tym samym czasie Michael odkrywa to samo, ale Helena wstrzykuje mu specyfik, który hamuje jego moce. Obiecuje mu, że zobaczy Alexa, ale dopiero jak zbuduje jej bombę.

Mam mieszane uczucia co do odcinka. Niby dużo się dzieje, ale jeżeli Flint wie, że Michael jest Obcym, to dlaczego nikt go nie porwie, tak jak to się stało z Cameron czy Charlie?

Piosenka  „Linger” zaśpiewana przez zespół The Cranberries w 1993. Jeden z ich największych hitów.

Moja ocena to 6,5/10. Poniżej zwiastun odcinka S02E11 Linger

Zdjęcie należy do stacji CW Network