Roswell New Mexico – odcinek s02e10 „American Woman”

utworzone przez | cze 8, 2020 | News, Ocena odcinka | 0 komentarzy

Roswell New Mexico – odcinek s02e10  „American Woman”

Odcinek miał premierę  18 maja 2020 w stacji CW.  Stała obsada serialu to Jeanine Mason (Liz), Nathan Parsons (Max), Michael Vlamis (Michael), Heather Hemmens (Maria), Michael Trevino (Kyle), Tyler Blackburn (Alex), Lily Cowles (Isobel), Trevor St. John (Jesse Manes) oraz Amber Midthunder (Rosa). Gościnnie wystąpił Jason Behr.

U nas serial pojawił się na HBO Go 19 maja.

Oglądalność odcinka  na poziomie 0,62 mln, nie znana jest łączna liczba oglądających z platform. Wynik jest słabszy od zeszłotygodniowego o ok. 8,12 %.

W odcinku „American Woman”  najważniejszy wątek to oczywiście życie i śmierć Louise, która przeżyła atak na stodołę dzięki pomocy Trippa jego kolegi Harrisona.Dzięki Alexowi Isobel, Michael, Max i Maria jadą do rezerwatu, gdzie wychowała się mama Alexa oraz jego drugi brat – Gregory. Chłopak zaprowadza ich na grób ich matki – Louise Truman – zmarłej 14 czerwca 1997 r. jej grób porastają kwiaty, które kwitną cały rok. Michael bierze jeden z kwiatków, który ma pomóc w stworzeniu kolejnego naszyjnika dla Marii. Oprócz tego Michael wychodzi z propozycją do Isobel, że może być dawcą nasienia, jeżeli kiedyś będzie chciała dziecko.

Harrison, który uratował Louise dzięki mocy Isobel opowiada o ich matce. Dzięki jego wizjom Obcy orientują się, że ich mała siostrzyczka przeżyła i została oddana do adopcji, mimo że Tripp chciał się nią zająć. Jednak jakieś nieokreślone „zło” groziło dzieckiu. I tutaj mamy super twist, gdy okazuje się że Max i Isobel nie są rodzeństwem. Louise miała tylko dwie córki, a Max pochodzi od czegoś innego. Szok Maxa oraz wizje, że był przykuty uświadamiają go, że to on może być tym złym. Nie wierzy w to Isobel. 

W odcinku mamy kolejny szokujący moment, gdy wychodzi na jaw, że babcia Marii to adoptowana siostra Isobel. Tsela – nazwa na naszyjniku Marii to w języku Navajo – Gwiazda na Ziemi, a tak nazwała swoją córkę Louise.

Maria dostaje od Michaela bransoletkę z kwiatem z grobu.

Wątek polityczny to aresztowanie ojca Liz w szpitalu, co było złamaniem prawa przez funkcjonariuszy, którzy nie mogą aresztować imigrantów, którym udzielana jest pomoc medyczna. Ojciec Liz zostaje zabrany, ale z opresji ostatecznie ratuje go były narzeczony Liz – Diego, dzięki swoim koneksjom. Liz za to ma kolejnych wrogów z Urzędu Imigracyjnego.

Oczywiście Max jest zazdrosny o Diego i ten wątek pewnie będzie jeszcze kontynuowany. Za to kolejna wizja Maxa pokazuje, walkę Louise i kogoś obcego, gdy ta uwalnia młodego Maxa z okowów.

Piosenka  „American Woman” zaśpiewana przez Lenny’ego Kravitza w 1998 r.

Moja ocena to 7,5/10. 

Zdjęcie należy do stacji CW Network

 

W tym odcinku mieliśmy nawiązanie do oryginalnego Roswell. Poniżej zwiastun odcinka S02E10 American Woman