Roswell New Mexico – odcinek s02e05 „I’ll Stand By You”

utworzone przez | maj 5, 2020 | News, Ocena odcinka | 0 komentarzy

Roswell New Mexico – odcinek s02e05 z tytułem: „I’ll Stand By You”

Odcinek miał premierę 13 kwietnia 2020 w stacji CW. Gwiazdy serialu to Jeanine Mason (Liz), Nathan Parsons (Max), Michael Vlamis (Michael), Heather Hemmens (Maria), Michael Trevino (Kyle), Tyler Blackburn (Alex), Lily Cowles (Isobel), Trevor St. John (Jesse Manes) oraz Amber Midthunder (Rosa).

U nas serial pojawił się na HBO Go 14 kwietnia.

Oglądalność odcinka była nadal słaba tj. na poziomie 0,63 mln, nie znana jest łączna liczba oglądających z platform. Wynik jest lepsz od zeszłotygodniowego o ok 1,2%.

W odcinku „I’ll Stand By You”  mieliśm flashback z 2002 r. , gdzie Max, Isobel spotykają Michaela pierwszy raz od czasu adopcji. Nie jest to miłe spotkanie. Michael jest przepełniony gniewem, ale Max nie zrażony zaprasza go do kawiarni Crashdown Cafe.

Liz odkrywa, że Rosa po uleczeniu nabyła moce podobne do Maxa. w międzyczasie odkrywa również, że Max musi być operowany jak najszybciej, bo inaczej nie przeżyje.  Na tym też oparty jest cały odcinek. Retrospekcje z życia Micheala  z roku 2002 czy 2008 pokazują jak on się zmieniał oraz to że Max był cały czas gdzieś koło niego.

W międzyczasie Alex i Maria zaczynają ze sobą rozmawiać, po tym jak Maria odcięła się od reszty przyjaciół. Maria na koniec odcinka rozmawia również z Liz.

Główna fabuła odcinka, czyli ratowanie Maxa wypada dość blado. Operacja serca, po kryjomu, w szpitalu no jakoś do mnie nie przemówiła. Wszystko było przewidywalne do bólu, brakowało tragizmu sytuacji. Ciemność Rosy, którą wchłonął Max, totalnie do mnie nie przemówiła.  Brakowało w tym pazura.
Dość ciekawie odcinek skończył się odcinek,  z przeskokiem o 3 tygodnie, gdzie Isobel walczy z całkiem żywym Maxem, aby wykurzyć z niego tę złą energię.

 

Piosenka „I’ll Stand By You”  zaśpiewana przez Pretenders i wyszła na światło dzienne w 1994 r.

Moja ocena to słabe 6/10. Poniżej zwiastun odcinka S02E05: I’ll Stand By You

Zdjęcie należy do stacji CW Network