Roswell New Mexico – odcinek s02e07 „Como La Flor”

utworzone przez | maj 21, 2020 | News, Ocena odcinka | 2 Komentarze

Roswell New Mexico – odcinek s02e07  „Como La Flor”

Odcinek miał premierę 27  kwietnia 2020 w stacji CW.  Stała obsada serialu to Jeanine Mason (Liz), Nathan Parsons (Max), Michael Vlamis (Michael), Heather Hemmens (Maria), Michael Trevino (Kyle), Tyler Blackburn (Alex), Lily Cowles (Isobel), Trevor St. John (Jesse Manes) oraz Amber Midthunder (Rosa).

U nas serial pojawił się na HBO Go 28 kwietnia.

Oglądalność odcinka na poziomie 0,78 mln, nie znana jest łączna liczba oglądających z platform. Wynik jest zdecydowanie lepszy od zeszłotygodniowego o ok. 11,86%.

W odcinku „Como La Flor ”  najważniejszy wątek to powrót matki Liz i Rosy – Heleny. Dla przypomnienia to przez matkę Rosa uzależniała się coraz bardziej, szczególnie gdy dowiedziała się, że jest owocem romansu między Valentim a Heleną. Matka dziewczyn chce zostać spłacona za Crashdown, aby ojciec dziewczyn mógł legalnie ubiegać się o zieloną kartę i legalny pobyt w USA.
Kolacja całej rodziny kończy się kłótnią gdy Liz odkrywa, że matka otwierała sejf. Rosa niszczy samochód matki.
Generalnie Rosa ma problem z tym że jest „uszkodzona” i że coś jest nie tak z jej DNA. Wini za to wszystkich.

Kyle zostaje uratowany przez Marię i Michaela. Ten wątek powiązany jest z wizjami Marii, które są rodzinne w jej rodzinie. Okazuje się, że jej babcia Paricia DeLuca (panieńskie Harris) brała udział w badań Caufield, gdzie wojsko chciało stworzyć super żołnierza z mocami Obcych. Zapachniało mi to mocno X-Files 😉 Ciekawy wątek, którego nie pociągnięto to kwestia czy Patricia brała udział w badaniach dobrowolnie. Jakby nie było wątek czy Maria jest Obcym okazuje się być nieprawdą.

Isobel i Michael stwierdzają, że pogrzebią głębiej w przeszłości, ale niekoniecznie mówiąc o tym Maxowi, któremu wcześniej wmówili, aby nie przejmował się wizjami, że był więziony w jaskini z kokonami.

Piosenka  „Como La Flor” (Jak Kwiat) zaśpiewna przez Selena Quintanilla w 1992 r.

Moja ocena to 6,5/10. Poniżej zwiastun odcinka S02E07 „Como La Flor”

Zdjęcie należy do „stacji CW Network